Iiutec R-Cruiser ultra cienki odkurzacz

Iiutec R-Cruiser ultra cienki odkurzacz

Iiutec nie jest tak dobrze znaną marka odkurzaczy automatycznych, jak ILIFE czy równie popularna iRobot. Jednak stara się znaleźć swoją niszę, dobrym przykładem na to może okazać się model Iiutec R-Cruise.

odkurzacz automatyczny, samobieżny, sephot, recenzja odkurzacza


Zazwyczaj nie zajmuje się testowaniem odkurzaczy samobieżnych nazywanych również automatycznymi. Chociaż przyznam jednak, że byłem bardzo ciekaw, w jakim stopniu są one faktycznie skuteczne i warte zakupu, zwłaszcza względem tych zwykłych odkurzaczy. Dzięki uprzejmości Gearbest otrzymałem model Iiutec R-Cruiser do testów.

Zawartość pudełka

Wyposażenie w dodatkowe akcesoria nie jest za bogate, jednak z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest tam to, co najbardziej może się przydać.

W środku umieszczono oprócz samego odkurzacza, szczotki cztery sztuki, w tym dwie zapasowe. Kable USB, za pomocą którego możemy naładować urządzenie, niestety dziwi mnie brak samej ładowarki do standardowego gniazda.

Wykonania

Jedną z kluczowych zaletami tego urządzenia jest ultra cienka konstrukcja, dzięki której urządzenie jest w stanie zmieścić się pod większością mebli. Odkurzacz ten posiada 2.95 CM grubość obudowy, co jest faktycznie bardzo małym rozmiarem.

Cała konstrukcja wykonana jest z plastiku, nie jest to najtańszy plastik, jednak konstrukcja z całą pewnością nie przerwa przypadkowego nadepnięcia na nią przez dorosłą osobę. Trzeba jednak przyznać, że wszystko jest dobrze spasowane i nie skrzypi.

Sterowanie

Całe sterowanie tym modelem, które odbywa się za pośrednictwem jednego przycisku power, zostało maksymalnie uproszczone, zapewne bardziej z powodu oszczędności niż praktyczności. 

Oprócz standardowych dwóch funkcji przycisku power (włącz/wyłącz), za pośrednictwem dłuższego przytrzymania przycisku, możemy również zmieniać tryby pracy odkurzacza.

Dwa tryby pracy umożliwiają albo czyszczenie pod meblami, albo poruszanie się wzdłuż krawędzi mebli. W praktyce działa to różnie, zwłaszcza drugi tryb, który czasem nie działa jak powinien, co doprowadza do tego, że odkurzacz mimo wszystko jakimś sposobem wjeżdża pod meble.

Nie dzieje się to często, jednak zdarza się, jest to prawdopodobnie wina czujnika zamontowanego na górnej stronie urządzenia. 

Wyposażenie

Na prawej bocznej stronie ulokowano czujnik, z tyłu znajdziemy port USB, konieczny do ładowania urządzenia oraz wylot powietrze.


Na przodzie zamontowano odbojnik, który pełni również funkcję czujnika wykrywającego przeszkody na drodze. Producent pisze o bezkolizyjnym omijaniu przeszkód, jednak ulokowanie czujnika w jednym miejscu doprowadza do tego, że urządzenie nie rejestruje dobrze wszystkich przeszkód. 

Wydajność

Dzięki bardzo kompaktowym rozmiarom odkurzacz radzi sobie świetnie z dotarciem w miejsca, gdzie jego konkurenci mają problemy, ale ma to też swoje minusy.

Małe koła utrudniają w przedostaniu się przez nawet niewielkie przeszkody na drodze, dlatego jeśli macie dywan, to prawdopodobnie ten model nie będzie sobie z tym radził. Sam posiadam panele i na tej nawierzchni radził sobie świetnie, miał pewne problemu już przy łączeniach, typu listwy wystające kilka centymetrów ponad równą powierzchnię podłogi jednak dawał radę.

Siła ssąca jest na poziomie 460Pa, co wypada trochę słabiej na tle konkurencyjnego modelu ILIFE V1, który dla porównania posiada ja na poziomie 500Pa.
Jednak nadal jest wystarczająca, by skutecznie radzić sobie z niewielkimi okruszkami lub kurzem.

Warty uwagi jest też sama inteligencja algorytmu czyszczenia i radzenia sobie z małymi przestrzeniami i o ile algorytm czyszczenia wydaje się działać efektywnie, to radzenie sobie z małymi przestrzeniami jest na bardzo niskim poziomie.
Odkurzacz potrafi utknąć w małej przestrzeni, pomimo wystarczającej ilości miejsca na manewry.

Mimo wszystko, możliwość czyszczenia powierzchni pod meblami jest bardzo użyteczna, pod warunkiem, że nie nie macie zbyt ciasnych przestrzeni pod meblami, bo Iiutec R-Cruiser może tam utknąć.

Bateria

Bateria w tym odkurzaczu R-Cruiser ma pojemność 2000mAh, co pozwala według producenta na ciągła pracę przez 150 minut. Mnie obecnie udało się osiągnąć czas około 135 minut, a więc powiedzmy, że jest on zbliżony do tej deklarowanej przez Iiutec.

R-Cruiser

Niewątpliwą zaletą tego modelu jest dostępność do baterii, co pozwala ją wymienić w przypadku zużycia na nowy model.Jedną z jego zalet jest również możliwość zasilania bezpośrednio z power banku, może nie jest to jakaś kluczowa funkcjonalność. Jednak na pewno może się czasem przydać, jeśli chcemy mieć pewność, aby odkurzacz mógł wystarczającą ilość czasu na wykonanie swojej pracy. Chociaż na pewno nie pozwoli to czyścić podłogi pod wyjątkowo małymi przestrzeniami, co wymieniane jest jako jedna z głównych funkcjonalności.. 

Podsumowanie

Główne zalety odkurzacza Iiutec R-Cruiser to możliwość ładowania za pośrednictwem kabla USB, bardzo kompaktowe rozmiary, przez co może dotrzeć prawie w każdy zakamarek oraz długa praca na baterii. Największy minus natomiast to pojemność pojemnika na zabrudzenia. Czy warto? myślę że tak, jeśli macie niewielkie mieszkanie w którym nie ma dywanów.

Aktualnie Iiutec R-Cruiser dostępny jest w sklepie Gearbest za 99.99$

Wady:

-brak zasilacza w zestawie do ładowania (jedynie kabel USB)
-brak stacji dokującej
-mała pojemność zbiornika na zanieczyszczenia
-niewielkie koła przez co nawet mała przeszkoda to wyzwanie

Zalety:

-bardzo kompaktowe wymiary
-dość długa praca na pełnej baterii
-proste sterowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *