Wodoodporne etui na telefon - czy to się może przydać?

Wodoodporne etui na telefon - czy to się może przydać?

Wybieracie się może na kilkudniowy wypad w plener? A może z rodziną do Egiptu? (oj-tam oj-tam tubylcy i ich BOMBOWE prezenty). A więc na pewno rozważaliście lub powinniście rozważyć zakup wodoodpornego etui do telefonu, o ile nie posiadacie samego telefonu odpornego na zalanie.

Mirosław Rusinek - Blog


Wypad na plaże może się skończyć bardzo kiepsko dla naszego telefonu, jeśli mamy pecha i nie mówię tu o samej wodzie, bo nad morzem nie tak często telefon się uszkadza z powodu zamoczenia. Największym wrogiem telefonu na plaży to sam piasek, wiem, bo nie raz miałem okazję wydłubywać piasek z zakamarków telefonu, w których się nawet nie spodziewałem go znaleźć.

Cena i dostępność

Z pomocą przychodzi wodoodporne etui na smartfona, najlepsze jest to, że przyzwoite etui — od taki noname — możemy nabyć w takich sklepach jak Gearbest czy Aliexpress już od 3$. O polskim znanym portalu aukcyjnym nie wspomnę, bo tam, ceny są często naprawdę „nieprzyzwoite” i niewarte wspomnienia.


Paczka przyszła zapakowana jak standardowy list z Chin. Zawartość jest niewielka, lecz treściwa. W środku umieszczono etui oraz smycz, na którą możemy zamocować etui.

Jakość materiałów

Nie ma co za wiele opowiadać o jakości materiałów, z jakich wykonane zostało etui. Ot plastik, jednak z całą pewnością nie najgorszej jakości. Wniosek swój podpieram faktem, iż użytkowałem już wielokrotnie (na wyjazdy) to etui i jak do tej pory mnie nie zawiodło.

Solidność konstrukcji


Testowałem w warunkach domowych (czytaj wanna z wodą) szczelność egzemplarza, który sam zakupiłem. Okazało się, że pomimo nie do końca pewnej konstrukcji świetnie radzi sobie z zabezpieczeniem chronionej zawartości.

Pomimo nawet dość intensywnego manipulowania opakowaniem pod wodą, zabezpieczenie spełniło swoje zadanie i do środka nie wkradła się nawet kropla (wybaczcie za jakość zdjęć, ale w łazience mam bardzo ciepły kolor oświetlenia).


Oczywiście po teście w warunkach domowych korzystałem już swobodnie kilkakrotnie z owego etui w terenie. Jak do tej pory świetnie spełnia swoje podstawowe zadanie, czyli chroni mój telefon przed uszkodzeniem związanym z zalaniem.Sam mechanizm jest dość prosty, działa na zasadzie dwóch elementów ściskających górną część etui w taki sposób aby woda nie miała prawa dostać się do środka (tak wiem, że dość lakoniczne wyjaśnienie.. ;)). Użytkuje go już ponad rok i jak do tej pory sam mechanizm działa świetnie, pomimo niskiej ceny nie uległ zużyciu.Nie mogę powiedzieć, aby mechanizm był super wytrzymały, jednak do sporadycznego użytkowania jest świetnym rozwiązaniem.

Wnioski

Najważniejsze pytanie, czy warto. Cóż według mnie nie ma nad czym się zastanawiać, zważywszy przede wszystkim na cenę takiego etui. Gadżet przydatny w wielu sytuacjach, nie zajmuje wiele miejsca, a może uchronić telefon, którego najczęściej nie mamy ochoty zakupić ponownie z powodu własnej “głupoty”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *