Mini Recenzja Xiaomi Pistons v3

Kiedy już się zakupi telefon, warto wyposażyć się w słuchawki, które będą długo i bez awaryjnie służyć podczas codziennego słuchania muzyki, audiobooków itp., a do tego wszystkiego jeszcze fajnie by było, aby były niedrogie i dobrze brzmiały, ale czy tak można opisać Xiaomi Pistons v3 ?

sephot - recenzja Xiaomi Pistons 3

Cóż, żaden ze mnie audiofil, ale jestem uzależniony od słuchania audiobooków, zdarza mi się również katować spotify, dlatego postanowiłem wyposażyć się w słuchawki, ale z racji tego, że nie chciałem wydać znacznej sumy postanowiłem wybrać coś w uśrednionym stosunku ceny do jakości i tu padł wybór na Xiaomi Pistons v3.


Opakowanie


Słuchawki znajdują się w bardzo minimalistycznym opakowaniu, ale robiącym wrażenie bardzo zaplanowanego i wykonanego, same słuchawki zapakowane są w bardzo pomysłowo zaprojektowana gumowe etui, które z powodzeniem można również używać jako futerał podróżny.

W opakowaniu znajdziemy w/w etui, zestaw zapasowych nakładek silikonowych w trzech rozmiarach – S, M, L, ciekawostka warta uwagi, to fakt, iż guma z której wykonano poduszeczki, jest prawdopodobnie namaczana w zapachowym roztworze, dzięki czemu uzyskuje lekki zapach czekolady.

W zasadzie jedynym minusem całego zestawu jest brak spinki, dzięki której moglibyśmy powstrzymać słuchawki przed wleczeniem po ziemi, kiedy na przykład musimy je wyjąć, a nie ma za bardzo czasu na chowanie ich do kieszeni.

Kabel

Kabel ma długość 1 metra 25 cm,  zabezpieczony jest przed ewentualnymi uszkodzeniami warstwą kewlaru i muszę stwierdzić, że jest to solidne zabezpieczenie, używam go od ponad 6 m/c i nie zauważyłem jak do tej pory żadnych uszkodzeń.

Rozejście się kabli, zakończone jest dobrze wykonaną gumowaną nakładką, zabezpieczającą przed rozerwaniem jednolitej struktury kabla poniżej samej nakładki.

Kilka słów na temat pilota, jest on aluminiowy, umieszczony na kablu zakończonym dwoma elementami gumowanymi, wyposażony w trzy przyciski (głośność góra/dół oraz odtwarzania/pauzy) oraz mikrofon na spodniej stronie pilota. Sama jakość mikrofonu jest przyzwoita, ale jest on trochę cichy, co zmusza rozmówcę do trzymania go blisko ust, aby osoba po drugiej stronie słyszała wyraźnie, co się do niej mówi.


Jedynym minusem kabla, który zdołałem zauważyć jest „efekt mikrofonowy”, polegający na słyszeniu dźwięku w słuchawkach podczas ocierania się kabla o inne twarde powierzchnie, nie jest to aż tak mocno zauważalne, ale jednak czasem może przeszkadzać, sam zauważałem to tylko podczas jazdy autem, kiedy kabel ocierał się o kierownice podczas manewrowania nią.

Jack posiada potrójną izolację, dzięki czemu możemy sterowanie odtwarzaczem przy pomocy pilota, pozłacana wtyczka osadzona w metalowym korpusie.

Słuchawki

Jakości wykonania doków jest na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza jak dodamy do tego cenę, posiadają zupełnie inny kształt, jeśli porównamy je do starszych pistons v2, co według mnie jest ogromnym krokiem naprzód. Na plus zasługuje również oznaczenie kanałów, czego często brakuje w słuchawkach.

Są one również świetnie wyprofilowane, co pozwala na długie słuchanie muzyki, czy w moim wypadku audiobooka, bez efektu bolących uszu, który często towarzyszy przy użytkowaniu tańszych słuchawek tego typu. Zastosowanie bardzo wygodnych gum, miękkich i bardzo plastycznych, zwiększa dodatkowo komfort podczas użytkowania tych słuchawek.


Wspomnę jeszcze kilka słów odnośnie do izolacji dźwięku przed otoczeniem, w bardzo gwarnym pomieszczeniu dźwięki przebijają się podczas użytkowania słuchawek, ale nie uważam, aby to było tak bardzo uciążliwe, w końcu mówimy tu o słuchawkach w okolicach 13-15$.

Słów kilka o specyfikacji, słuchawki pracują na częstotliwości 98dB, impedancji 32 ohms, zakresie częstotliwości 20~20KHzs oraz ważą 14g, czyli tak naprawdę całkowicie standardowe parametry. 

Test odsłuchowy

Wielu będzie zaskoczonych tym, jak bogaty dźwięk zapewniają Xiaomi Pistons 3, grają dynamicznie, w uszy wpada dobry bas, gitary brzmią raczej matowo i odrobinę tak, jak gdyby muzyka grała na jakiejś wielkiej hali. Górne tony nie wypadają podczas słuchania krzykliwie, wokal jest dobrze słyszalny, ogólnie jakość dźwięku jest bardzo czysta, co chcę szczególnie podkreślić. Raz jeszcze powtórzę, że nie jestem audiofilem i nie mam tak czułego słuchu, aby ocenić te słuchawki na poziomie osób, które zajmują się tym na co dzień, ale Xiaomi Pistons v3 w mojej subiektywnej opinii są bardzo dobrym wyborem.

Do testów użyłem telefon LeECo x600, natomiast utwory w formacie mp3 (320 Kbps), które odsłuchałem na słuchawkach bezpośrednio przed recenzją to :

-Mike Oldfield – Tubular bells II
-Bebe – Cocaine
-Eric Clapton- Cocaine
-Pendulum – Blood Sugar
-VSHOOD feat. Karolina Czarnecka – Chwytaj ten stan

Podsumowanie

Tych słuchawek nie można tak po prostu zignorować i przejść do następnych, nie tylko dzięki bardzo ciekawemu designowi, który może się podobać, ale również dobrej jakości materiałów z jakich wykonano Xiaomi Pistons 3 oraz cenie. W przedziale do 100 zł, chociaż można bez problemu zakupić je za około 55 zł (na portalach typu Ali czy Gearbest), jest to jeden z lepszych wyborów.

W skali 1-5:

Zalety:

– Solidne wykonanie
– Całkiem nieźle brzmią
– Słuchawki całkiem dobrze izolują
– Dobrze wykonany pilot
– Cena

Wady:

– Zauważalny “efekt mikrofonowy”
– Brak spinki (mocowania do garderoby)
– Niska czułość mikrofonu

One Response

  1. Po niecałym roku użytkowania niestety jedna ze słuchawek ulega uszkodzeniu. Niestety prawie w ogóle nie słychać dźwięków z prawej słuchawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *