Jiayu G2F dobry telefon dla niewymagających

Jiayu to bardzo solidna i dobrze znana marka na rynku telefonów “z chin”, dlatego model G2F stanowi dobry przykład telefonu niskobudżetowego, który nie traci na wyglądzie i jakości wykonania.

Jiayu G2F WCDMA ogłoszono bardzo dawno temu i po długiej zwłoce trafił w ręce spragnionych użytkowników, telefon bardzo dobrze leży w dłoni już podczas pierwszego kontaktu czuje się jego solidność, jednym z powodów tego jest metalowa ramka okalająca cały telefon. Jiayu wykorzystuje 480P 4.3 “panel IPS OGS, kolory są żywe, dość przyjemnie korzysta się z niego poza domem nawet przy mocnym słońcu.

Telefon przychodzi do nas z Androidem JB 4.2.2, preinstalowane aplikacje mogą nam przeszkadzać, ale możemy je łatwo usunąć uzyskując dostęp do konta roota przy pomocy aplikacji Frameroot. Warto zwrócić również uwagę na aplikacje Jiayu dostępnej w AM która daje nam spore możliwości modyfikacji oprogramowania w telefonie przy stosunkowo niewielkim wkładzie wiedzy użytkownika. Co do UI jest stosunkowo ładne i przejrzyste, ale to nic nowego ponieważ telefony Jiayu przyzwyczaiły mnie do tego “standardu”.

Jakość rozmów jest dobra, a nawet trochę lepsza niż Jiayu F1, głośnik jest wystarczająco głośny o dobrej jakości ( biorąc pod uwagę cenę telefonu oczywiście ).
Ekran dotykowy reaguje poprawnie, nie można się skarżyć na jakość wyświetlanego obrazu.
Telefon posiada 8MPx (OV8825 ) z tyłu oraz 2MPx na froncie, porównując jakość aparatu z tańszym F1 jest bardzo dobrze, jak na telefon w tej cenie ( oczywiście “dupy nie urywa” ). Chociaż podczas testowania tego aparatu oraz obserwacji zdjęć mojej żony muszę stwierdzić że częściej jakość zdjęć wygląda na mocne 5MPx niż 8MPx. Chciałbym również odnotować że telefon wspiera pasmowa WCDMA 900, a więc dla użytkowników Aero2 jest to bardzo wielki plus ale nie tylko z racji takiej że wiele stacji ( zwłaszcza poza miastem) pracuje nadal na tym paśmie.
Testowałem GPS dość krótko ale problemów nie miałem, fix łapał po około 30-35 sec, a więc w czasie naprawdę dobrym.

Procesor MTK6582 Quad-Core w który Jiayu jest obecnie dość popularny w telefonach budżetowych, zastępuje stary, dobry MTK6589 / T, procesor ten oferuje bardzo dobrą wydajność w bardzo przystępnej cenie ( w urządzeniu za około 100$ to już naprawdę coś), średni wynik w ANTUTU to około 17800+, a więc naprawdę dobry wynik.
No i oczywiście nie można nie wspomnieć o niezłej baterii w G2F, 2200mAh w zupełności wystarczy na potrzeby tego telefonu z powodzeniem wytrzyma 3 dni standardowego użytkowania ( internet,telefony,sms ), dodam że mojej żonie udaje się z niego wycisnąć 5- 6 dni nawet ale używa go jedynie do rozmów i SMS-owania ;).
Podsumowując Jiayu G2F wyglda naprawdę ładnie, jest solidnie wykonany ( mojej żonie udało się juz kilka razy wypróbować jego wytrzymałość i jak narazie nie poddał się :} ), ma ładny wyświetlacz 4.3 “OGS i przyzwoite osiągi. Jedyny minus jaki warto zaznaczyć to jakość zdjęć, mimo wszystko można było się na tym polu bardziej postarać, jednak z czystym sercem mogę polecić ten telefon każdemu kto chciałby kupić niedrogi ale dobry smartphone.

Plusy :
*Cena
*Jakość wykonania
*MTK6582 Quad-Core
*Bardzo dobre wsparcie Community
*WCDMA 900

Minusy :
*Średnia jakość zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *