Jaki dysk w chmurze wybrać ? Który ma najwięcej przestrzeni za darmo ? Cz II

Opisałem już Google Drive i Mega które są świetnymi propozycjami dla mało wymagających, chociaż Mega ze swoim 50 GB na start nawet bardziej wymagającym nie powinno dać powodów do narzekania. W drugiej części tematu ( a planuję zrobić trzy ) opiszę usługi podobne do tych poprzednich ale już trochę bardziej atrakcyjne, kierując się nadal przy wyborze przede wszystkim wielkością dostępnej darmowej przestrzeni w chmurze.

Copy

Jest to chmura która zaczynała z przestrzenią dostępna w opcji bezpłatnej 5 GB, a więc nie tak wiele ale od jakiegoś czasu ( w sumie nie wiem od jak dawna pomimo tego że konto zakładałem kiedy było dostępne jeszcze z tą piątką na starcie ) dostępne jest 15 GB na start a więc bardzo zachęcająca opcja dodatkowo jeśli zarejestrujemy się z linku polecającego otrzymamy o 5 GB więcej, a osoba z którego polecenia skorzystaliśmy również zostanie nagrodzona taką samą ilością przestrzeni. Można zauważyć od razu że sam program polecania usługi jest bardzo atrakcyjny czytałem o użytkownikach którym udało się w ten sposób uzyskać nawet do 300 GB darmowej przestrzeni, nie wiem na ile to prawda ale wydaje się to osiągalne. Sam interfejs jest bardzo prosty i wygodny przez co przyjemnie się na nim pracuje, bardzo podoba mi się rozwiązanie z podglądem zdjęcia, które jest podobne do tego w explorerze Windowsa.Jeśli chodzi o obsługę urządzeń mobilnych to również każdy znajdzie coś dla siebie, mamy tu aplikacje pod : Mac OS X (10.7+), Linux, iOS, Android, Raspberry Pi, oraz Windows Phone, oczywiście standardowo możemy zautomatyzować upload wszystkich wykonywanych przez nas zdjęć na urządzeniach mobilnych, osobiście pracuje na wersji pod android i nie udało mi się zauważyć żadnych problemów o których warto napisać, standardowo dostępna jest również wersja pod PC i MAC. Poniżej udostępniam link  dzięki któremu otrzymacie o 5 GB więcej przestrzeni na Copy.

https://copy.com?r=vStJpU


Ozibox

Kiedy znalazłem tą ofertę uznam ją za czarnego konia chmur dostępnych ale po niedługim czasie użytkowania zacząłem mieć wątpliwości czy należy ją określać mianem czarnego konia. Ogromnym plusem jest fakt że otrzymujemy po rejestracji aż 100 GB darmowej przestrzeni na nasze pliki, nie ma też ograniczenia na przesyłane pliki co jest dość rzadko spotykane w tego rodzaju usługach. Co ciekawe na stronie widać zakładkę cennika ( która jest w budowie ) ale jak można wyczytać na samej stronie o Ozibox :

OziBox is a Community developed and promoted Cloud and believes in a totally free internet. The only reason we are still pricing our products is because we have to pay the servers. As soon as we have that issue solved we will give out Oxibox and all our future products totally free to you!

 Czyli jak widać możemy liczyć na to że w przyszłości otrzymamy możliwość zwiększenia zakresu darmowych usług na Ozibox. Największą wadą która razi po oczach jest toporny interfejs który był do przyjęcia z 5 lat temu, ktoś może uznać że marudzę bo przecież cała usługa jest za damo ale nie widzę powodu dla którego nie można by chociaż trochę dopracować ten interfejs.Posiadacze Windows mobile poczują się zapewne zawiedzeni ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze wsparcia dla ich platformy od Ozibox, natomiast bez problemu znajdziemy aplikacje pod systemy mobilne android, użytkownikom iOS pozostaje nadzieja na szybkie uruchomienie wsparcia dla ich platformy gdyż widnieje już informacja na stronie że wkrótce będzie dostępna aplikacja na tą platformę, mamy możliwość zainstalowania programu na komputery stacjonarne ale tylko z systemem operacyjnym Windows. Niestety nie ma możliwości w żaden sposób zwiększenia naszej przestrzeni w darmowy sposób ( bynajmniej ja nie znalazłem takowego ) a więc jesteśmy zmuszeni do korzystania TYLKO z tych 100 GB. 

http://www.ozibox.com

Obie chmury maja swoje wady i zalety, z jednej strony Copy z niewielką przestrzenią startową ale świetnym programem polecania oraz bardzo wygodnym i ładnym interfejsem a z drugiej Ozibox który oferuje nam bezkonkurencyjną przestrzeń w chmurze za darmo ale za to z małym wsparciem dla platform mobilnych oraz ubogim i podstarzałym interfejsem WWW.  Osobiście polecam obie usługi samemu przetestować bo tak w gruncie rzeczy dodatkowej przestrzeni na pliki nigdy za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *