Czy można i warto zgłaszać zdjęcia kierowców łamiących prawo Straży Miejskiej ?

Od dawna jestem fanem ( moi znajomi nazywają to raczej obsesją .. ) karania głupoty/chamstwa ludzkiego które tyczy się parkowania aut w sposób który każdy inteligentny człowiek od razu uzna za zły. Dlatego jeśli jestem świadkiem jakiejś kompletnej gł. kierowców, robię zdjęcie takiej sytuacji i wysyłam do SM. Ktoś może stwierdzić że jestem wredny ale nie chodzi mi o każdego kierowcę który złe zaparkował auto tylko o fakt karania ludzi którzy naprawdę skutecznie utrudniają ludziom życie.
Jeszcze zanim się zdecydowałem wysyłać takie zdjęcia do Straży Miejskiej próbowałem się orientować czy w ogóle jest możliwe karania kierowców na podstawie wykonanych własnoręcznie zdjęć, tak naprawdę nie wiele osób o tym wie ale jest taka możliwość.

W związku z Pana e-mailem z dn. 11 października 2013r. informuję, iż zdjęcie dotyczące parkowania pojazdu w miejscu zabronionym wraz z opisem oraz własnymi danymi można przesłać do Straży Miejskiej w Szczecinie. W sprawie zostanie wszczęte postępowanie w sprawie o wykroczenie. Zdjęcie potwierdzone protokołem przesłuchania świadka stanowi niezbity dowód

 Jest to oficjalna odpowiedz jaką otrzymałem od SM i jak widać potwierdza że można skutecznie ukarać taką osobę, osobiście nie znoszę otwartego chamstwa jakim potrafią się poszczycić tacy kierowcy, nie raz nie dwa byłem świadkiem kiedy kierowca postawił sobie auto na środku chodnika przed nosem jakiegoś przechodnia wyszedł popatrzył się “w prawo w lewo” po czym jak by nigdy nic odszedł w bliżej nieznanym kierunku, no i są jeszcze sytuacje kiedy mamy np zastawiony wjazd/wyjazd na swoja posesję (nie wiem jakim brakiem myślenia się trzeba okazać aby zrobić coś takiego ), wstaje sobie z rana taki Pan Kowalski zjada śniadanko, wychodzi z domu, wyjeżdża swoim autkiem z garażu a tu niespodzianka , wyjazdu nie ma bo ktoś nie miał miejsca więc zaparkował w pierwszym lepszym miejscu czyli na środku wyjazdu. 
No i wyjaśnienie każdego kierowcy złapanego na gorącym uczynku ” bo nie była wolnego miejsca” albo ” ja tylko na chwilkę “, ktoś może powiedzieć “tak ale w moim mieście jest za mało parkingów !!! więc przepraszam, ale gdzie mam stawać? Najpierw zbudujcie nam parkingi, a potem możecie sobie karać za niewłaściwe parkowanie..”.

Nie ma czegoś takiego jak za mało parkinów tylko za wygodni kierowcy, bo prawda jest taka ( wiem bo sam jestem kierowcą ), że każdy jest wygodny i szuka miejsca najbliżej lokalizacji do której się chce udać, a skoro nie ma miejsca dla mnie w tej lokalizacji to sobie je sam zrobię. Oczywiście są wyjątki gdzie ktoś musiał postawić “tak” bo pilna sprawa, do szpitala itp, jednak w tych 95% przypadkach wina leży po stronie wygodnego kierowcy, który woli złamać prawo ( a nóż się uda może nikt nie zgłosi SM ) niż przejść się ten kawałek dalej ale zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym.

One Response

  1. minusem tego jest to, że skoro będziesz świadkiem to możesz być ciągany po urzędach….
    czasem to bardziej uprzykrzy życie niż samochód zastawiający wejście do garażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *