Jaki dysk w chmurze wybrać ? Który ma najwięcej przestrzeni za darmo ?

Zestawień tego rodzaju jest już wiele w internecie i nie widzę sensu tworzyć takiego zestawienia po raz kolejny (chociaż z czasem różne specyfikacje zmieniają się i warto aktualizować takie informacje).
Na pierwszy rzut oka większość z tych usług wygląda tak samo, ale jeśli się przyjrzymy można zauważyć, że jedne dają nam na wstępie małą przestrzeń, ale w zamian za to możemy zwiększyć ją korzystając z różnych „dodatkowych zadań „ typu polecenia usługi znajomym lub korzystania z dodatkowych opcji, jakie oferuje aplikacja do obsługi dysku w chmurze, natomiast inne znacznie większą przestrzeń, ale bez możliwości jej zwiększenia.
Ja wybrałem cztery najciekawsze według mojej opinii usługi dysków w chmurze, a zacznę od:

Google Drive

To w zasadzie standardowy dysk w chmurze, główną zaletą tej usługi jest wielkość, jaką otrzymujemy już na starcie, 15 GB to sporo na tle takich konkurentów jak dropbox (2 GB na start) czy SugarSync (5 GB na start) niestety kosztem tej sporej ilości GB na starcie, nie mamy możliwości już powiększenia pojemności swojego wirtualnego dysku bez dodatkowych opłat.
Mówią o Google Drive trzeba wypomnieć o tym, że mamy bardzo fajną integrację z Google Docs, dzięki której możemy tworzyć i udostępniać dokumenty Word, Excel i PowerPoint, bez większego wysiłku możemy udostępnić nasze pliki/foldery konkretnym osobom, do tego trzeba dodać jeszcze możliwość instalacji programu do synchronizacji folderów na naszych komputerach oraz przejrzystą i sprawnie działającą aplikacje na Androida, Windows Phone oraz MAC OS. Dodam jeszcze tylko, że pliki powyżej 25 GB nie będą widoczne na dysku Google (czyli po prostu jest ograniczenie do 25 GB), są też inne ograniczenia zależne od typu pliku (zainteresowanych odsyłam TU).
drive.google.com

MEGA

To mój „faworyt” który jest bardzo mało znany a daje ogromną powierzchnię dyskową w chmurze w wersji darmowej, bo aż 50 GB ! Podobnie jak Google Drive nie mamy możliwości dodatkowo powiększenia rozmiaru swojego dysku w chmurze za darmo, ale to byłoby już zbyt piękne i również mamy opcję udostępniania zawartości naszego dysku.
Interfejs MEGA na stronie, jak i samego programu do synchronizacji plików/folderów na naszym komputerze jest bardzo ładnie wykonany i co warto również zauważyć całkowicie spolszczony, dlatego nawet początkujący internatu poradzi sobie bez problemu. Na siłę mogę się przyczepić do tego, że program do synchronizacji dostępny obecnie jest tylko pod Windows, ale zapowiedziane są już wersje pod Linux oraz MAC, niewiele usług tego rodzaju może się pochwalić możliwości instalacji wtyczki pod przeglądarki Chrome i Firefox, które mają zmniejszyć czas ładowania, poprawić wydajność pobierania i zwiększyć bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o obsługę mobilnych platform to zawiedzeni mogą poczuć się tylko użytkownicy Windows Phone, aplikację mega możemy pobrać na Android, MAC OS oraz co rzadko spotykane na urządzenia BlackBerry.

https://mega.co.nz    

Obie w/w usługi są dla mnie warte zainteresowania głównie z powodu tego, że już na starcie otrzymujemy sporą przestrzeń dyskowa bez konieczności kombinowania, aby dodatkowo zwiększyć ich pojemność, czyli w sam raz dla leniwych i wygodnych. W drugim poście opiszę dwa inne dyski w chmurze, które według mnie również wyróżniają się spośród różnorodnej gamy tego rodzaju usług, ale nie jest to ja w przypadku MEGA i Google Drive spora przestrzeń startowa za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *